• Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
XIX Biegi Niepodległościowe - sprawozdanie
10 listopada odbyły się XIX Biegi Niepodległościowe w Górze Kalwarii.

 

Ponad 320 zawodniczek i zawodników stawiło się w czwartkowe przedpołudnie na ulicy Ks. Sajny aby na sportowo uczcić 123 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Na początku imprezy wszyscy udali się pod pomnik Piłsudskiego gdzie burmistrz Dariusz Zieliński oficjalnie otworzył zawody i delegacja młodzieży złożyła wieniec.

 

Później było już tylko bieganie. Zaczęło się od biegu przedszkolaka na 300m, podstawówki 400-1000m, gimnazjum1000m-2000m aż po bieg open na 300m. W międzyczasie odbył się bieg niepełnosprawnych z DPS Góra Kalwaria.

 

Wszyscy uczestnicy częstowani byli gorącą grochówką i herbatą oraz słodkimi pączkami.

 

Najlepsi otrzymywali puchary z rąk burmistrza.

 

Galerię zdjęć można obejrzeć tu.

 

Cieszy duża frekwencja zwłaszcza wśród dzieci młodzieży. Na uwagę zasługuje również fakt, że w biegach uczestniczyli zawodnicy z różnych miejscowości

( oprócz gminy Góra Kalwaria) takich jak Warszawa, Piastów, Piaseczno czy Rawa Mazowiecka.

 

Organizatorzy zapowiadają że, przyszłoroczne jubileuszowe XX Biegi Niepodległościowe w Górze Kalwarii będą mieć jeszcze większą promocję i frekwencję, atrakcyjniejszą i dłuższą trasę w biegu open i nagrody.

 

WYNIKI BIEGÓW NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH


KATEGORIA: PRZEDSZKOLAKI


Dziewczęta                                                                    Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Pacoszyńska   Magda

1

Maciszewski Kamil

2

Foryś Wiktoria

2

Jazgierski Maciej

3

Nawara Gabriela

3

Kisiel Kamil

 

KATEGORIA: podstawówki klasy1-2


Dziewczęta                                                                    Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Trzcińska Natalia

1

Zyś Szymon

2

Ugielska Nina

2

Ciepiela Michał

3

Musiałek Wiktoria

3

Wosztyl Konrad

 

KATEGORIA: podstawówki klasy 3-4


Dziewczęta                                                                    Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Gołębiewska Wiktoria

1

Gumulak Krzysztof

2

Potrzebowska Julia

2

Szóstkiewicz Sebastian

3

Adamek Monika

3

Taraszewski Patryk

KATEGORIA: podstawówki klasy 5-6

Dziewczęta                                                                    Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Rosochacka Karolina

1

Świętojański Sebastian

2

Sałyga Edyta

2

Dolata Cezary

3

Stańczak Ola

3

Hulanicki Paweł

 

KATEGORIA: Gimnazjum


Dziewczęta                                                                    Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Ziółkowska Kamila

1

Olszak Tobiasz

2

Urbanowicz Kinga

2

Mikołajewski Michał

3

Wasiewicz Joanna

3

Bednarek Radosław

 

KATEGORIA: Open


Kobiety                                                                        Mężczyźni

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Cibicka Joanna/ Żabieniec

1

Wasiewicz Krzysztof / Piaseczno

2

Ziółkowska Kamila/ Rawa Mazowiecka

2

Olszak Tobiasz / Rawa Mazowiecka

3

Małolepsza Ada/ Góra Kalwaria

3

Tokarski Piotr / Krępa

 

 

 

 

 

 

copywrights@Ośrodek Sportu i Rekreacji

projekt i wykonanie Synermedia