• Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
„DELFINEM” I „ŻABKĄ” PO MEDAL

Ponad 200 pływaków i pływaczek wzięło udział w dziecięco-młodzieżowych mistrzostwach Góry Kalwarii w sprincie. Takiej frekwencji jeszcze w tych zawodach nie zanotowano, a była to już 14. edycja.

 

W rywalizacji na 50 metrów, w kilku stylach, uczestniczyli nie tylko reprezentanci miejscowego UKS Skalar. Na naszej pływalni 8 grudnia ścigali się też członkowie klubów grójeckich i warszawskich oraz spora grupa gości z południowego Mazowsza (Garwolin, Miętne, Radom, Pionki).


Medale i dyplomy wręczali m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Jan Rokita oraz burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, który – otwierając imprezę – zapewnił startujących: – Chociaż nie każdy wróci do domu z nagrodą, to wszyscy jesteście zwycięzcami, bo aktywnie spędzacie czas.


Podczas mistrzostw pamiątkowe tabliczki od UKS Skalar otrzymali zawodnik klubu Kacper Dubiniak oraz Krzysztof Rychlewski. Kacper, 12-latek z Cendrowic, w tym roku pobił bowiem dwa razy rekord Polski na 100 m stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej. K. Rychlewskiego uhonorowano natomiast za 12-letnie prezesowanie Skalarowi (niedawno na czele klubu stanęła Marzena Trzaska).

 

Mistrzostwa w sprincie pływackim organizują, dwa razy do roku, Skalar oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

 

copywrights@Ośrodek Sportu i Rekreacji

projekt i wykonanie Synermedia