• Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
Bieg stulecia - relacja

197  biegaczy wzięło udział w Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Górze Kalwarii który to corocznie u nas nazywa się Biegiem Niepodległości i w tym roku był po raz 26. Tym razem nazwa była nieco inna ze względu na to, że Góra Kalwaria wraz z innymi klikudziesięcioma miejscowościami w Polsce brała udział w akcji 100 Biegów na 100 lecie Niepodległości  ( Bieg Stulecia). Wszystkie Biegi w ramach tego projektu odbyły się na 10 kilometrów i wystartowały punktualnie 11.11. oczywiście 11.11.2018r.

 

Najlepszy wśród panów okazał się zawodnik z Krepy Piotr Tokarski z czasem 36 min 35 sekund.

 

Wśród pań zwyciężyła Paulina Waliszek z Łodzi z czasem 42 minuty i 27 sekund.

 

Gościliśmy uczestników z różnych stron Polski a nawet z zagranicy! Pełne wyniki biegu open dostępne na  http://www.entretiming.pl/wp-content/uploads/2018/11/wyniki-XXVI-Bieg-Niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-G%C3%B3ra-Kalwaria.pdf

 

Bardzo liczną obsadę miały biegi młodzieżowe w których uczestniczyło prawie 300 młodych biegaczy! Oprócz dzieci z naszej gminy w zawodach wystartowali zawodnicy min. z Sochaczewa, Otwocka, Warszawy, Warki i Grójca.

 

Najlepsi otrzymywali puchary i nagrody rzeczowe a wszyscy pamiątkowe medale. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnej grochówki.

 

Organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji Biegów:

Współorganizator: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

 

Pomoc: Wolontariusze z Budowlanki, Policja , OSP , Straż Miejska ,

 

Partnerzy: Klondaik, Sam u Jacka, Podzamcze, Agropol, Cech Rzemiosł G.K.,  Golsport, KR Sport, Mazovia Bank Spółdzielczy, ZGK Góra Kalwaria, Auto -Wist, Santander Bank

 

PATRONAT: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria

 

Patronat medialny: gorakalwaria.net, kurier południowy oraz piasecznonews.pl

 

WYNIKI  BIEGÓW NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH 2018r.


KATEGORIA: PRZEDSZKOLAKI r. 2012 i młodsi



Dziewczęta                                                      Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Kulawiak Julia

1

Regulski Szymon

2

Dynarek Natalia

2

Maciejewski Ignaś

3

Majorek Julia

3

Kuśmierczyk Antoni

 

KATEGORIA:   r.2011-2010


Dziewczęta                                                      Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Gos Zuzia

1

Sowa Wiktor

2

Zduńczyk Marta

2

Gwadera Konrad

3

Budkiewicz Amelka

3

Wiśniak  Adam

 

KATEGORIA:   r.2009-2008


Dziewczęta                                                      Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Dobrzyńska Milena

1

Dębecki Witek

2

Omen Nikola

2

Łada Marek

3

Strzeżek Ewa

3

Szot Szymon

 

 

KATEGORIA:  :r.2007-2006


Dziewczęta                                                      Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Walczak Julia

1

Dubiniak Kacper

2

Dziewońska Malwina

2

Berliński Dominik

3

Dzwonkowska Paulina

3

Prusiński Dawid

 

KATEGORIA:   r. 2005-2004


Dziewczęta                                                                                   Chłopcy

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Dębecka Basia

1

Sobiepanek Max

2

Orzechowska Nikola

2

Karuszkiewicz Jakub

3

Powichrowska Ilona

3

Ciecieląg Adam

 

KATEGORIA:  OPEN


KOBIETY                                                                                Mężczyźni

Miejsce

Nazwisko i imię

Miejsce

Nazwisko i imię

1

Paulina Waliszek

1

Piotr Tokarski

2

Natalia Wróblewska

2

Maciej Zarzycki

3

Sylwia Ewa Retmaniak

3

Paweł Strzelczyk

 

Najlepsza Zawodniczka z Gminy Góry Kalwarii MARTA KOSZAŁKA

 

Najlepszy Zawodnik z Gminy Góry Kalwarii Dawid Gładecki

 


 

 

copywrights@Ośrodek Sportu i Rekreacji

projekt i wykonanie Synermedia