• Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
Orlik Cup - 2017 - relacja

12 drużyn przystąpiło do rywalizacji w piłkarskim turnieju Góra Kalwaria Orlik Open Cup który odbył się 23 lipca na boisku przy Kalwaryjskiej 3. Turniej miał rangę międzynarodową ponieważ jedna z drużyn :TURKA składał się z zawodników z Turcji. Pozostałe ekipy przyjechały z Garwolina, Warki, Piaseczna, Magnuszewa, Grabowa oraz Góry Kalwarii i okolicznych miejscowości.

 

 

Drużyny do południa walczyły w eliminacjach a później najlepsze 8 teamów rozpoczęło rywalizację systemem pucharowym ( czyli przegrywający odpada).

 

Mistrzem zostali KRÓLEWSCY ( zawodnicy z Góry Kalwarii i okolic) którzy zarówno w półfinale jak i w finale okazali swoja wyższość  dopiero po rzutach karnych.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został gracz TURKU  Baseem który popisywał się podczas całego turnieju niesamowitymi zagraniami które kibice nagradzali oklaskami  i słowami podziwu. Udało nam się ustalić że Baseem w przeszłości zdobył z jedną z drużyn mistrzostwo Afryki  w futsalu, stąd te nieprzypadkowe ogromne umiejętności.

 

Królem strzelców został zawodnik Galerii Jubilerskiej Warka Grzegorz Gromadzki ( 6 goli). Najlepszym bramkarzem wybrano Jacka Pierścińskiego z KRÓLEWSKICH. Warto też odnotować że turniej odwiedziła ekipa Słonecznego patrolu z radia RMF FM rozdając wszystkim lody oraz przeprowadzając z zawodnikami i widzami wywiady które na żywo można było usłyszeć w radio.

 

Wyniki od fazy ćwierćfinałowej:

TURKA – ARMAGEDON  PIASECZNO 2 : 0

MŁODE WILKI – PETARDA DOBIESZ 1 : 0

KRÓLEWSCY – GALERIA JUBILERSKA WARKA  3 : 0

ŚWIRY UWIELINY – ABSOLWENT BUDEL 1 : 1 ( KARNE 5:4)

 

półfinały:


MŁODE WILKI – TURKA 2 : 1

KRÓLEWSCY – ŚWIRY0 : 0 ( KARNE 3:2)

 

mecz o 3 miejsce


TURKA – ŚWIRY 2 : 0


finał

KRÓLEWSCY – MŁODE WILKI 0 : 0 ( KARNE 3:2)

 

 

copywrights@Ośrodek Sportu i Rekreacji

projekt i wykonanie Synermedia