• Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
XXII Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dzieci Do Lat 13 im. Kazimierza Górskiego - relacja

2 czerwca odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dzieci do lat 13 im. Kazimierza Górskiego o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

 

Do rywalizacji przystąpiły 23 drużyny ( 12 męskich i 11 żeński).  W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w grupach systemem każdy gra z każdym.

 

Po południu w ćwierćfinałach gra toczyła się już tylko systemem pucharowym-przegrywający odpada z turnieju.

 

W turnieju chłopców do najlepszej „czwórki” awansowały dwie drużyny z naszej gminy: Czersk i SP nr 2 w Górze Kalwarii oraz dwie drużyny z powiatu grójeckiego: SP nr 1 w Grójcu i Bikówek. Niestety obie górskokalwaryjskie ekipy musiały uznać wyższość gości i zadowolić się walką o brązowe medale. Tu lepsi okazali się piłkarze z Czerska wygrywając 5-0.

 

W finale  Bikówek który pierwszy raz brał udział w naszej imprezie pewnie pokonał Grójec 2-0 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

 

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Huta Mińska które również jako debiutantki na turnieju w Górze Kalwarii w finale   4 – 1 wygrały z SP NR 1 Grójec.

 

Trzecie miejsce wywalczyły piłkarki z Parysewa wygrywając 1-0 z Nowa Iwiczną.

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy Zawodnik: Grzelak Paweł – SP NR 2 Góra Kalwaria

Najlepszy Bramkarz: Otulak Aleksander – SP NR 1 Grójec

Król Strzelców: Jakub Konopko – Bikówek

Najlepsza Zawodniczka: Mirkowska Paulina – SP NR 1 Grójec

Najlepsza Bramkarka: Wolska Roxana – Nowa Iwiczna

Król Strzelców: Posiewka Ola -Huta Mińska

 

Swoja obecnością imprezę zaszczycili: Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Łazarczyk, Prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk, Członek Zarządu MZPN Sławomir Ignacak, Członek Zarządu ROZPN Kamil Witkowski, Byłi zawodnicy polskiej ektraklasy: Marcin Mięciel, Maciej Bykowski, Jacek Kacprzak oraz Prezes Fundacji im. Kazimierza Górskiego Janusz Jesionek.

 

Nie zabrakło również Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusza Zielińskiego, Zastępcy Burmistrza Jana Wysokińskiego , Przewodniczącego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii Zenona Nadstawnego oraz Skarbnik Gminy Ewy Sobiepanek.

 

Organizatorzy turnieju: OSIR Góra Kalwaria , MKS Korona Góra Kalwaria oraz KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie serdecznie dziekują za pomoc:

 

ZGK Góra Klawaria, Podzamcze, Sam u Jacka, Tip-Top, A-pro, Mazovia Bank Spółdzielczy, KR Sport, Sportika, Agropol, Cech Rzemiosł Różnych.

 

 

 

copywrights@Ośrodek Sportu i Rekreacji

projekt i wykonanie Synermedia