• Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii
Gminny Dzień Dziecka - 28 maja relacja

W niedzielę, 28 maja, świętowaliśmy Gminny Dzień Dziecka. Podobnie jak w ubiegłych latach impreza odbyła się przy Zespole Basenowym w Górze Kalwarii. Dopisała pogoda oraz uczestnicy.

 

Program wydarzenia był bardzo bogaty. Dzień dziecka rozpoczął występ dzieci ze Studia Piosenki, po czym podziwiać można było pokazy klubów sztuk walki, działających na terenie gminy, występ samuraja oraz grupę cyrkowców prezentujących oryginalny program angażujący zarówno dzieci jak i rodziców.

 

Dzieci miały możliwości wzięcia udziału w różnorodnych zawodach sprawnościowych i sportowych. Chętni mogli zmierzyć się w turniejach piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz w specjalnie przygotowanych torach sprawnościowych, w których liczyła się szybkość, zwinność oraz precyzja. Piłkarze i siatkarze to głównie młodzież w wieku 10-16, ale w torach sprawnościowych startowały nawet 2-3-latki!  Co prawda nie obyło się bez „lekkiej” pomocy rodziców, ale chęci i zapału u maluchów nie brakowało.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się animacje plastyczne i edukacyjne. Dużą frajdę najmłodszym sprawiły dmuchane tory przeszkód, zjeżdżalnie oraz strzelnica paintball.

 

Nie zabrakło wozów straży pożarnej, policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy mieli możliwość przyjrzenia się z bliska jak wyglądają pojazdy i sprzęt, który używany jest na co dzień do ratowania ludzkiego życia.

 

Na zakończenie obchodów Gminnego Dnia Dziecka odbyło się losowanie nagród niespodzianek wśród dzieci.

 

Organizatorami wydarzenia byli Gmina Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Serdecznie podziękowania należą się partnerom wydarzenia: Bushi Team, Szkole języka angielskiego ErlyStage, Centrum Zdrowia i Rekreacji - Park Pod Palmami, Hotelowi & Restauracji Podzamcze.

 

 

 

copywrights@Ośrodek Sportu i Rekreacji

projekt i wykonanie Synermedia